Komiteler

Komiteler ve yapılması öngörülen çalışmalar

  1. Teknik Komite   

Komite Başkanı : NLSS (Barış Erdem), Başkan Yrd: Mavi Cephe ( Recep Çelik)

Üye: FDF, NLSS, Fiberton, Arımeks, Austrotherm, FYT, Işıklar, Mavi Cephe, Panelsan, Rheinzink

(Göker Algan, Kutay Yalçındağ) , AGS, Dörken, Ejot, Ü.A., Knauf, Tosca Facade, N.T., C.A, Novawood, Hüseyin Gürsoy Mimari, Alcam, Pulver ( Efkan Keleş) , Fischer, Beos Danışmanlık, Cosentino

Görevler:

  • Binalarda cephelerde olan Ortak teknik konuların etüdü
  • Cephe sistemlerin de birleşik performansların artırılması için teknik konuların tüm cephe firmaları tarafından beraberce analiz edilerek çözülmesi.
  • Enerji verimliliği sağlayan cephelerin geliştirilmesinde teknik alt yapı oluşturmak.
  • Cepheleri ile daha konforlu binaların yapılabilmesi veri hazırlamak
  • Cephe ile ilişkili teknik Yayınlar hazırlamak. Cephe Atlası için alt yapı hazırlamak.
  • Derneğe gelen teknik soruları cevaplamak
    1. Standart ve Norm Komisyonu

Üyeler: FDF, NLSS, Fiberton, Arımeks, Austrotherm, FYT, Işıklar, Mavi Cephe, Panelsan, Rheinzink (Kutay Yalçındağ), AGS, Dörken (Aylin Kalav), Ü.A., Knauf, Tosca Facade, N.T., C.A, Novawood, Hüseyin Gürsoy Mimari, Alcam, Pulver (Efkan Keleş) , Fischer, Cosentino, Beos Cephe

Görevler:

  • Üretim standartlarının belirlenmesi ve eksik standartlar ile ilgili öneri geliştirilmesi
  • Uygulama standartlarının belirlenmesi ve eksik standartlar ile ilgili öneri geliştirilmesi
  • Ürün ve uygulama şartnameleri ile ilgili öneri geliştirilmesi
  • Denetim mekanizmalarının oluşturulmasına yönelik çalışmaların yapılması
    1. Eğitim Komisyonu

Üyeler;  NLSS, Austrotherm, FYT, Işıklar, Mavi Cephe, Panelsan, Rheinzink (Göker Algan), Dörken (Aylin Kalav), Ejot, Ü.A., N.T., C.A,  Alcam, Pulver, Fischer

Görevler:

  1.  Sektörel  Eğitim / seminerlere içerik hazırlanması
  2. “Yapı Okulu” nda (http://yapiokulu.org/ ) “CEPHE” kısmının doldurulması için gerekli bilgi hazırlıklarının yapılması
  3. “CEPHE ATLASI”  formatında her bir cephenin tipik detay ve bilgi formlarını hazırlamak, tasarımda doğru malzeme seçimini sağlayıcı veriler hazırlamak
  1. İletişim Komitesi

Komite Başkanı : Fiberton (Can Murat Özdemir), Başkan Yrd: Knauf (Zeynep Yurtsever)

Üye: Novawood, Işıklar, Mavi Cephe, Rheinzink (Hilal Tüğmen), Ü.A.,  NLSS (Gülşah Özmen) , HSM, Knauf ( Zeynep Yurtsever) , Fiberton ( Can Murat Özdemir)

Görevler:

  • Kamu ile ilişkiler
  • Yeni üye kazandırma
  • Üyeler arası iletişimin sağlanması
  • Basın iletişimi (bülten, internet sitesi içeriği )
  • Güncel konularda dernek görüşlerinin oluşturulması ve Soruların cevaplanması
  • Dernekten ilgili kuruluşlara bilgi akışının sağlanması
  • Seminer / toplantıların organizasyonu
  • Dünyadaki benzer kuruluşların bulunması ve iletişim
  1. Araştırma Komitesi

Başkan: Dörken (Aylin Kalav),  Başkan Yrd: Arimeks (Adil Baştanoğlu)

Üye: FDF, Işıklar, Dörken (Aylin Kalav), Ü.A, Tosca Facade, N.T., C.A., Hüseyin Gürsoy Mimari, Alcam, Austrotherm, Arimeks

Görevler:

  • Sektör mali büyüklüğünün araştırılması
  • Yurt içi ve dışı yeniliklerin takibi, sektöre tanıtımı
  • Cephe tiplerinin üretim ve lojistik ve montaj kapasitelerinin tespiti.
  • Pazar araştırma Raporlarının hazırlanması, cephe malzemelerinin paylarının tespiti.
  • Firma sayısı, çalışanların sayısı inşaat ana sektörü içinde cephenin büyüklüğünün araştırılması.
  • Sektördeki araştırma, geliştirme ve yenilikler hakkında bilgi oluşturmak ve ek bilgi üretmek
  • Dünyadaki benzer kuruluşların ve yurtdışı yeniliklerin araştırılması.
  1. Dış Ticaret Komitesi

Başkan: Işıklar (Özgür Üzeltürk) Başkan Yrd: Novawood ( Göksel Yıldız)

Üye: Işıklar, Panelsan, Rheinzink (Yaşar Şenal), Dörken (Cengizhan Okur), Ejot, Knauf, HSM, Fiberton, Novawood, Pulver Pulver (Efkan Keleş) , Fischer, Cosentino

Görevler:

  • Dış ticarete açılmak ve İhracatı geliştirecek çalışmalar yapmak
  • Yurt dışı pazarların durumunun takibi
  • Yurt dışı fuarların takibi
  • İhracat ve ithalat Mevzuatın takibi ve eğitimle katkı verilmesi.
  • Serbest bölgeler ve ticaret gruplarının tanıtılması

14 Mayıs Komite Toplantısı Notları

Katılımcılar: Adil Baştanoğlu (Arımeks), Funda Algın, Özgür Üzeltürk (Işıklar), Yaşar Şenal, Kutay Yalçındağ, Göker Algan, Hilal Tüğmen ( Rheinzink), Doç. Dr.Ümit Arpacıoğlu (MSGSÜ), Bartu Gökçebora, Özge Erol, Serdar Kutlu, Özgür Erdiller (Knauf), Gülşah Özmen (NLSS), Ali Haydar Güler, Hüsnü Gedikoğlu, Can Murat Özdemir (Fiberton), Göksel Yıldız (Novawood), Efkan Keleş, Gökhan Emre Ermiş (Pulver), Ant Güngör (Fischer), Cüheyda Altınok,

Konuklar: Savaş Güzelküçük ( Fullboard), Arkın Konak (Betek), Melda Sevinç (Jotun)

Teknik Komite_ Cephenin sınıflandırılması ile ilgili çalışmalara çok hızlı başlanmalı

İletişim Komitesi_ “Yaşayan Cepheler” fotoğraf yarışması için İletişim komitesi bir komisyonun kurmalıdır. Seçici kurul, kapsam, işleyiş tarzı belirlenmelidir. (Kampanya gibi başlayabilir ??)

İletişim Komitesi ve Teknik komite beraber _ Yapı Fuarı etkinlik içerik tespiti yapılmalı ve fuar ile görüşülüp 50 m2 büyüklüğünde stand ile CEPHEDER üyeleri ile temsil edilebilir mi görüşmesi yapılmalı. https://www.yapifuari.com.tr/Etkinlik-Program%C4%B1/

Öneri etkinlik: (1 saatlik oturum, 20 Haziran Perşembe, saat 12.00-13.00 veya 15.45-16.45;  1 + 3 konuşmacı “Akıllı Teknoloji  Günü” inovasyon, nasıl farklılaşılır?)

  • Cephede Aydınlatma (Philips)
  • Cephe tasarımı (Jotun, Çamlıca Anten Kulesi, Mimar Melike Altınışık)
  • Cephede Enerji (Serhan Süzer)
  • Ya da Yangın Testi (BE),

NOT: Günün ilk oturumu CEPHEDER’in olacak. İlk olarak cephe nedir? yenilikler nedir? ile başlanıp sonra inovasyon, farklılaşma ile ilgili konu/konuşmacı bulunabilir.

4) CA_ Architectwork’te sergisi yapılmak üzere fotoğraf yarışması düzenlenebilir. Etkinlik ile CA konuşup kesinleştirmelidir.

5) CA_ Balıkesir Eğitim Semineri için tek günlük, 12 Haziran, saat 10.00’da başlayan , 15’er dakikalık program akışı hazırlanacak

6) CA_Her bir komite için eposta grubu kurulacak

7) Komisyonlar iş planlarını 2-3 aylık yapmalı ve sonuçları komiteler ile paylaşmalıdır.

8) Her bir üye ürün grubunu anlatan sunum hazırlamalı ve diğer üyeler ile paylaşmalıdır.

9) BE_ Microsoft team programının komite iletişimi için uygulanmasına bakacak.

10) İletişim komitesi, Eğitim Komitesi beraber_ Avrasya kapı pencere fuarında 4-7 Mart 2020 http://avrasyapencerefuari.com/ CEPHEDER’e alan sağlanması ve ilgili firmaların paylaşımlı olarak bu alnda görünmesi. Fuar için komisyon oluşturulması

11) Bir sonraki komiteler toplantısı 25 Haziran saat 10.00 olarak belirlendi. Komite saatleri daha sonra bildirilecek.

Paylaş:

Y ü k l e n i y
r