Dış cephede doğru malzeme seçim kriterleri

Dış cephede doğru malzeme seçim kriterleri

Bir çok etkene maruz kalan dış cephe kaplamalarında görülen yıpranma eğilimi, doğru malzeme seçimiyle önleniyor. Cosentino’nun üstün teknolojik ve estetik performansa sahip ultra kompakt yüzeyi Dekton, kullanıcılara konfor sağlıyor

 

Binaların dış cepheleri her türlü dış etkene maruz kaldığından çok fazla aşınma ve yıpranma eğilimi gösteriyor. Kullanıcıların konforunda önemli rol oynayan dış cephelere uygun malzeme seçiminde bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Üstün bir teknolojik ve estetik performansa sahip Cosentino’un ultra kompakt Dekton yüzeyleri, dış cephe malzeme seçiminde büyük avantajlar sağlıyor.

 

Cosentino farklı kullanımlar için mimarlara ilham veriyor

Cosentino farklı kalınlıkları ve geniş formatları, üstün UV direnci, leke direnci, renk çeşitliliği, yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanma özelliğine sahip Dekton yüzeyler ile dış cephelere sağlamlık ve konfor katıyor. Dekton yüzeyler yapıştırmalı sabitleme sistemleri veya mekanik ankraj ile cephelere kaplanabiliyor. Mermer, ahşap ve beton gibi farklı dokulara sahip geniş bir renk yelpazesiyle ince bir estetik sunuyor. Ultra kompakt Dekton yüzeyler, farklı projeler için çok sayıda mimar ve tasarımcıya ilham veriyor.

 

Mükemmel yüzey-kenar uyumu

Dekton yüzeyler, tek renkten farklı yüzey dokularına ve yüksek kaliteli grafiklere, her türlü özel desen ve rengi yaratma olanağı sunuyor. Açık kenarlı tasarımlar için seramiklerin aksine mükemmel yüzey/kenar uyumu sağlıyor. Ankraj sistemlerine ve tasarımlara uyum sağlayacak 4, 8, 12, 20 ve 30 mm olarak farklı kalınlıklara ve 3200×1440 mm ölçülere sahip yüzeylerle katlar arası boşluk tek bir parça ile kaplanabiliyor. Montajı kolaylaştırıyor, montaj sürelerini kısaltıyor. Ek yeri sayısını azaltıp yekpare bir yüzey oluşturarak plaka verimli kullanılıyor.

Dekton, lekelerin yüzeye tutunmasına izin vermiyor

Projenin ihtiyaçlarına göre özel ebatlı paneller veya parçalar üretilebiliyor. Dekton, rüzgara ve rüzgarın taşıdığı parçalara karşı mükemmel darbe direnci sağlıyor. Günlük temizlik ürünleri ve ekipmalarıyla bakım çok kolay yapılabilen Dekton yüzeyler, A1 sınıfı sertifika ve A2 sınıfı güvenlik ağı ile yangında yüksek performans sunuyor, alev almıyor. Lekelerin ve harici maddelerin yüzeye tutunmasına izin vermeyen yüzeylerde zamanla renkte solma olmuyor. XGloss gibi Dekton ürünleri parlaklıklarının yanı sıra su-itici özelliklere de sahip olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir aile şirketidir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone, Dekton ve Sensa gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır. Grup, kalkınmasını uluslararası genişlemeye, yenilikçi bir araştırma ve geliştirme programına, çevreye ve sürdürülebilirliğe saygıya, topluma, faaliyet gösterdiği yerel toplulukların eğitim, eşitlik, sağlık ve güvenliğine yönelik devam eden kurumsal yükümlülüğe dayandırmaktadır. İspanya Almeria merkezli Cosentino Group, ürün ve markalarının dağıtımını 80’den fazla ülkede yapmaktadır. 29’u kendine ait tesislerde olmak üzere, 32 ülkede faaliyet yürütmektedir. Group’un Almeria’da 6, İspanya’da bir tane akıllı lojistik platformu olmak üzere 7 adet fabrikası ve dünya genelinde 140’tan fazla ticaret ve iş birimi mevcuttur. Cosentino Group finansal cirosunun yüzde 90’ını uluslararası pazarlardan elde etmektedir.

www.cosentino.com

Paylaş:

Y ü k l e n i y
r