Balıkesir Cephe Sistemleri Semineri

Balıkesir Ticaret Odası’nın Daveti ile 12 Haziran’da “Cephe Sistemleri Semineri” gerçekleştirdik.

Güvenli, kaliteli, estetik cephelerin, şehir silüetine uygun yapılanmasında söz sahibi olmak hedefine odaklanan CEPHEDER, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sektör profesyonelleri, mimar, inşaat mühendisi ve mimarlık fakültesi öğrencileriyle bir araya geliyor.

Üye sayısını, marka değeri yüksek firmalarla her geçen gün artıran CEPHEDER, farklı disiplinlerden gelen görüşleri bir araya getirerek, kamunun bu konuda bilinçlendirilmesi adına çalışmaların nasıl yapılabileceğini belirlemeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, Balıkesir Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Seminerde, Austrotherm ‘Cephelerde ısı yalıtımı ve enerji verimliliği’, Dörken ‘Giydirme cephelerde su yalıtımı, ısı yalıtımı koruması, buhar kontrol tabakaları ve geçirimsizlik’, FDF Cephe Danışmanlığı ‘Cephe danışmanlığının görev tanımı ve cephe mühendislik çalışmaları’, GRC Fiberbeton ‘GRC malzeme nedir ve cephedeki çözümleri’, Ejot Tezmak ‘Cephelerde montaj elemanları’, Novawood Thermowood ‘Ahşap cepheler’, Işıklar Tuğla ‘Cephelerde ve duvarlarda konfor ve güvenlik’, Cosentino Dekton ’Dekton’un dış mekanlarda uygulama alanları ve kullanım şekilleri” konularında bilgi verdi.

CEPHEDER sektörün referans kuruluşu olacak

CEPHEDER Başkanı Adil Baştanoğlu, seminerin çok verimli geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

“CEPHEDER’in sektörde referans kurum olması, toplumsal bilincin artması, eğitim çalışmaları yapmak, sektörel gelişmeleri üyelerimize ve sektör profesyonellerine tanıtmak en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu konuda Balıkesir Ticaret Odası’nın davetlisi olarak üyelerimizle birlikte, ticaret odası mensuplarına, davetli mimar, inşaat mühendisi, uygulamacı, mimarlık öğrenci ve inşaat mühendisliği öğrencilerine cephe sistemleri konusunda seminer verdik. Bu konuda hem katılım gösteren üyelerimize, hem de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Ticaret Odası Genel Sekreteri Serkan Acar, Balıkesir Ticaret Odası Meclis Üyesi Çiğdem Eşim, teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Y ü k l e n i y
r